Projekty B + R
Zachęcamy do współpracy zarówno uczelnie wyższe, jak i wszystkich zainteresowanych. Oferujemy pomoc w pozyskiwaniu funduszy europejskich na projekty badawczo-rozwojowe zarówno firmom prywatnym, jak i wszelkim instytucjom publicznym.
Obok pozyskiwania danych oraz wykonywania różnego rodzaju analiz i usług prowadzimy także projekty badawczo-rozwojowe. Wśród nich znajdują się także projekty oparte o współpracę międzynarodową.
Przykładowe projekty badawczo-rozwojowe
- IWBSF (Integrated Web - Based Service for Forestry) – zintegrowana usługa internetowa dla leśnictwa oferująca dostęp do przetworzonych i zebranych informacji pochodzących z EO i GNSS. Projekt wspiera prowadzenie efektywnej gospodarki leśnej. Beneficjentem projektu są Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych w Krakowie, Szczecinie i Białymstoku. Projekt współfinansowany przez Europejską Agencję Kosmiczną.
- TIKKA Service (Satellite Based Tools for More Efficient Logging Operation Planning) – projekt ma wspierać i usprawniać zarządzanie planami pozyskiwania drewna, dzięki integracji z różnymi danymi m.in. pochodzącymi ze zobrazowań satelitarnych, skanowania LIDAR i GNSS. Usługa ma zapewnić dokładne informacje o środowisku leśnym i jego topografii, co pozwoli zidentyfikować najbardziej cenne ekonomicznie obszary leśne, a w rezultacie opracować szczegółowy plan pozyskiwania drewna. Beneficjentem projektu jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie. Projekt współfinansowany przez Europejską Agencję Kosmiczną.
- CANDELA (Copernicus Access Platform Intermediate Layers Small Scale Demonstrator) – projekt ma na celu zbudowanie platformy, która dostarcza elementy i usługi umożliwiające szybkie korzystanie, manipulowanie, eksplorowanie i przetwarzanie danych programu Copernicus. Projekt ma wypełnić lukę między technologią Big Data, a społecznością wykorzystującą dane z obserwacji Ziemi. Firma SmallGIS jest jednym z siedmiu partnerów z pięciu krajów europejskich tworzących zespół Candella.
- Teledetekcyjne metody pomiaru wielkości i przyczyny uszkodzeń roślin – projekt ma na celu opracowanie metody szacowania szkód z wykorzystaniem teledetekcji, systemów informatycznych klasy GIS, zaawansowanych metod i algorytmów przetwarzania i raportowania oraz pomiarów terenowych. Firma SmallGIS na realizację projektu otrzymała dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą na polu badawczo-rozwojowym zachęcamy do kontaktu.